Davetiye Fiyatları

Davetiye fiyatları özelliğine göre değişmektedir. Davetiye, kelime anlamı olarak davet etmekten gelen bir kökene sahiptir. Davet etmek, çağırmak anlamındadır. Davetiye dediğimiz bu araçlar ise insanları ortak paylaşımlar için bir araya toplamak amaçlı yapılan araçlardır. İnsanlığın varlığından günümüzde kadar paylaşmak hep önemli olmuştur. İnsanlar özellikle sevinçlerini paylaşmak için yakınlarını, arkadaşlarını dostlarını davetiyeler aracılığıyla bir araya getirmektedir. Eski zamanlarda Anadolu’da küçük yerlerde belki davetiyeye ihtiyaç olmuyordu çünkü köy ya da kasabalarda herkes birbirini tanır yakınlarda yaşar olup biten her şeyden olduğu gibi gerçekleşecek olan etkinliklerden de herkesin haberi olurdu.
Fakat günümüzde kent kültüründe bu durum farklı bir boyut aldı, çağın koşturması insanları sadece özel günlerde bir araya gelecek k

adar az zamanlarda buluşturma noktasına getirdi. Öyle ki bazı insanlar, hayat koşturması yüzünden birinci dereceden yakınlarının nerede yaşadıklarını bile görmemiş olabiliyorlar. İşte bu davetiyeler o insanlar için özel zamanların nerde ne zaman olacağını anlatan araçlar oluyor. Ankara’da yaşayan ve uzun zamandır görüşüp haber alamadığımız bir yakınımızın çocuğunun evleneceği oluşunu belki de davetiyeden öğreniyoruz. Günümüzde davet etmek ve davet ederken bilgi vermek aracı olarak kullanılması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir davetiyeler.
Davetiye dediğimizde aklımıza ilk gelen şey, evliliktir. İnsanlar evlenecekleri zaman bunu davetiyeler aracılığıyla yakınlarıyla paylaşır ve mutluluklarına ortak olmaları için davetiyeler düzenleyerek kendilerine iletirler. Davetiyeler bilgi verme amacı da taşırlar. Çünkü davetiyelerde etkinliğin ne olduğu örneğin; düğün, nişan kına, açılış, konser, yardım gecesi ve buna benzer birçok etkinliğin ne olduğu yazar. Tarih ki en önemli şeydir bir etkinliğin nerde ne zaman olacağı da davetiye de yer alır, etkinliğin muhatapları bir nevi davet sahiplerinin kişisel bilgileri de yer alır. Kısacası bir davetiye bir etkinliğe davet edilme aracı olarak kullanılırken bütün bilgileri de içinde barındıran bir materyaldir.
Davetiye Çeşitleri Nelerdir?
Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık baskı alanından uzaklaşmaya elektronik ortamlarda paylaşımlar yapmaya başlasak da hala adet, gelenek ve göreneklerimizin bir göstergesi olan basılı davetiye gönderme geleneğini sürdürmeye devam ederiz. Özellikle düğün etkinliklerinde evlenecek çiftler ve aileleri yakınlarını bu etkinlikten haberdar etmek ve katılımları için davet göndermek için davetiye yöntemine başvururlar. Birer yaratıcılık örneği olan davetiyeler çok çeşitli şekillerde düzenlenebilirler. Eski zamanlarda Anadolu’da bunun örneği hediyeler ( Havlu, Sabun) olsa da günümüzde kağıt üzerinde zevke göre çeşitli şekillerle davetiye örneği yapılabilir. Düğün için konsept biraz daha renkli olurken, konser yardım geceleri için daha sade açıklayıcı davetiyeler tercih edilir. Her bütçeye uygun davetiye fiyatları mevcut olurken özelliğine göre bu fiyatlar değişebilmektedir.
Davetiye Fiyatları Nelerdir?
Her bütçeye uygun davetiye bulmak her daim söz konusu olmuştur. Günümüzde hemen hemen herkesin tasarlayabileceği kolaylıkta davetiyeler olduğu gibi baskı için de her bütçeye uygun davetiye fiyatları bulmak mümkün olmuştur. Kullanılan kağıt, işçilik, baskı rengi gibi bir çok unsur davetiye fiyatı üzerinde belirleyici olmuştur. Özellikle evlilik için hazırlanan davetiyeler çiftler için çok özel olduğu için her zaman en güzelini seçmeye özen gösterirler. Çok maliyetli davetiyeler olabileceği gibi, çok şık sade ve maliyetsiz davetiyeler de bulmak mümkündür. 

Yorumlar

  1. paylaştığınız faydalı bilgiler için teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kız İsteme Adetleri

Hangi Duvak Modeli Senin Tarzın

Gelin Takıları ve Fiyatları