Otelde Düğün Yapmanın Maliyeti Nedir


Evlenmeye karar verildikten sonra hemen hemen bütün çiftler bütçe çıkarmaya başlamaktadır. Adayların maddi durumu ne olursa olsun herkes bir maliyet çıkarıp ona göre hareket etmek istemektedir. Zengin olan kişiler dahi nereye ne kadar harcayacağını bilerek yola çıkmak isterler. Düğün konusunda en çok masraf düğün yerine yapılmaktadır. Düğün yeri tercihleri arasında oteller daha fazla talep görmektedir. Bunun sebebi, otellerin her mevsim ve hava şartına uygun olması, şehir dışından gelecek davetlilerin konaklama olanaklarının olması, ses sistemi gibi sistemlerin genellikle profesyonel olması gibi nedenleri bulunmaktadır. Otelde düğün yapmanın maliyeti nedir bunu öğrendikten sonra adaylar diğer hazırlıklarına ne kadar ayırmaları gerektiğinin hesabını yapma başlayacaktırlar.


Metropol Şehirlerde Otel Düğünü Maliyeti
Metropol denilince ilk akla gelen şehir İstanbul’dur. İstanbul’un her köşesinde düğün yapmanın farklı bir havası vardır. Tercih otelden yana ise bu otelin deniz kenarında olması veya ünlü bir otel olması veya yıldız sayısına göre tabi ki fiyatları değişecektir. 250 ile 300 arasında bir davetli topluluğu ile düğün yapılacak ise  İstanbul Otelleri en uygun otel fiyatı kişi başı 60 TL, ortalama 100 TL civarlarındadır. Bu hesap üzerinden düşünüldüğünde İstanbul’da maksimum sayıda otelde düğün yapmanın maliyeti nedir, yaklaşık 30.000 TL’dir. Ülkemizin diğer metropolü Ankara’da ise düğün için daha fazla otel bulmak mümkündür. Daha çok tercih fırsatının bulunması fiyatlardaki rakamları İstanbul’a oranla biraz geri çekmektedir. Ankara’da kişi başı minimum 30 TL, ortalama 50 TL denilebilir.


İzmir, Adana, Antalya, Bursa Otel Düğünü Maliyetleri

Otellerin farklı kapasitelere sahip salonları olduğundan davetli sayısında kısıtlama yapma zorunluluğu olmamaktadır. Listede olmadığı halde gelen davetliler için opsiyon imkanının sunulduğu oteller düğün için çok güzel ortamlardır. Otelde düğün yapmanın maliyeti nedir, bu sorunun cevabı şehirlere göre değişmektedir. İzmir’de ihtişamlı balon salonu veya deniz kenarında teraslı, havuzlu otellerden bir seçilebilir. Güzel İzmir’de kişi başı minimum 75 TL’den başlarken ortalama 100 TL’dir. Adana’da maksimum katılımla 300 davetlinin katıldığı kişi başı 45 TL’den bir otel düğünü ortalama 13.500 TL olacaktır. Bu rakam Antalya’da 24.000’e kadar yükselmektedir. Otel düğünü fiyatlarında Türkiye ortalamasının üzerinde olan Bursa otelleri  300 kişilik bir düğünün maliyeti kişi başı 200 TL’den ortalama 60.000 TL’dir.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kız İsteme Adetleri

Hangi Duvak Modeli Senin Tarzın

Gelin Takıları ve Fiyatları