Gelin Takıları ve Fiyatları


Gelin Takıları düğününüzde sizin şıklığınızı tamamlayacak unsurlar arasında en incelikli düşünülmesi gereken konudur. Hayalinizdeki gelinliği aldınız, ayakkabı seçimini yaptınız, gelin çiçeğinizi de hazırlattınız, o zaman sıra takılara geldi. Gelin takıları alışverişini mutlaka tüm bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra yapmalısınız ki uyumlu bir profil çizin. Kusursuz bir gelin olmak istiyorsanız her detayı ince düşünmelisiniz. O yüzden de takı konusunda uzun araştırmalar yapmanız gerekecek. Merak edeceğiniz bir konu da gelin takılarının fiyatları olacak mutlaka, o konu hakkında da size ortalama bir bilgi vereceğiz.

İlk olarak hangi gelinlik modeline hangi takı seti uyum sağlar sorusunun cevabını vereceğiz size. Seçim yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu da bu zaten.


Gelinlik Modeline Göre Takı Seçimi
Gelin takısı alışverişine başlamadan öncesize vereceğimiz tüyoları mutlaka dikkate alın. Kimse o hayalindeki gelinliği yanlış takılarla uyumsuz bir hale getirmek istemez sonuçta. İlk olarak straplez gelinlik seçimi yapanlar için önerilerimizi sunalım.


Straplez Gelinlik için Gelinlik Takıları
Bu tarz bir gelinlik alan hanımlar, gelin takısı konusunda baya özgür olacaklar. Malum yakanız açık olacağı için dilediğiniz takıyı rahatlıkla kullanabilme imkanınız var. Gelinliğiniz eğer sade ve klasik bir tarza sahipse, takılarınızı da elmaslardan, pırlantalardan ve incilerden hazırlanmış setlerden seçebilirsiniz. Ama saçlarınız toplu olursa bu takılar kendini daha güzel gösterecektir bunu da unutmayın. Bu takılar dışında tasma görünümlü modelleri de tercih edebilirsiniz. Straplez gelinlikleriyle iddialı görünmek isteyenler takı konusunda istedikleri kadar abartı modelleri seçebilirler.

Askılı Gelinlik İçin Gelinlik Takıları
Bu gelinlikler için uygun olan setler de tek taşa sahip, pırlanta, zümrüt ya da yakutlarla hazırlanan takılar. Eğer gelinliğin askıları inceyse kolye ve küpe kombinini kullanabilirsiniz ancak kalın askılıysa sadece küpe kullanmanız daha doğru bir seçim olacak. Üst üste bir görünüm sergilememek adına tercihinize göre sade veya abartılı bir çift küpe sizin işinizi görecektir. Eğer gelinliğiniz kapalı bir yakaya sahipse de kolye kullanmayı sakın aklınıza getirmeyin. Bu tarz gelinliklerde sade takıları tercih etmelisiniz. Küçük incili küpeler ya da pırlanta küpe ve yüzük kullanabilirsiniz.Tek Omuzlu Gelinlik İçin Gelinlik Takıları
Tek omuzlu gelinlikler ise takı seçimi konusunda sizi en çok zorlayacak modellerdir. Boynunuz, bu gelinliklerde boş kalmalı. Zarif bir bileklik, küpe ve yüzük üçlüsü sizin işinizi görecektir. Taş konusunda da abartılı seçimler yapabilirsiniz.

Kayık Yakalı Gelinlik İçin Gelinlik Takıları
Bu model gelinlikler için uygun olan takı ise sadece sallantılı küpelerdir. Pırlantalardan hazırlanmış sallantılı küpeler sizi bu model gelinlikler için son derece zarif gösterecektir.

V Yakalı Gelinlik İçin Gelinlik Takıları
Derin bir V yakaya sahip bir gelinlikle sadece yüzük ve bileklik kullanın. Bu modeller fazla iddialı olacağı için takılarla gölgelememenizde fayda var. Zarafet ve asaletin ön planda olduğu bu gelinliklerde takı tercihinde seçeceğiniz renk de beyaz olmalı.

Sırt Dekolteli Gelinlik İçin Gelinlik Takıları
Bu modeller için en uygun olanı vücut takılarıdır. Sırt kolyeleri sizi bu tarz bir gelinlik içinde muazzam bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun yanında yine bileklik ve yüzük tercihi de yapabilirsiniz tabi.

Gelin Takıları Fiyatları
Gelelim bir diğer önemli konuya, gelin takıları fiyatlarına. Pırlanta setlerin fiyatları ortalama 10 Bin TL’den başlıyor. Altın ve incilerde fiyat daha az tabi, aradığınız altın ya da inci gelin seti için 3 Bin TL’den başlayan fiyatlarla karşılaşacaksınız. Elmaslar ve zümrütlerde de seçeceğiniz takıyı tek olarak 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kız İsteme Adetleri

Hangi Duvak Modeli Senin Tarzın