Alyans Seçimi Nasıl Yapılmalı

Alyans, evliliğin ve bağlılığın sembolüdür. Evlenecek çiftler için en kutsal aksesuardır alyans. Tek taş yüzükle yapılan evlilik teklifinin kabulünün hemen ardından hazırlıklar başlar ve söz için alyans arayışları da start alır. Hem erkek hem de kadın için özel anlam ifade eden alyansın seçimi nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını vereceğiz bu yazımızda.

Dediğimiz gibi alyans iki taraf için de değerlidir, aşkın ölümsüzlüğünü ve bağlılığı sembolize eder. O yüzden de iki tarafın da zevkine uygun bir model seçilmelidir. Sonuçta bir ömür takacaksınız bu yüzükleri, hiç sıkılmayacağınız, çok seveceğiniz bir model seçmelisiniz. O zaman gelelim alyans seçimi nasıl yapılmalı sorusunun cevaplarına.

Az önce de söylediğimiz gibi alyanslarınızı ortak kararla seçmelisiniz. Her iki tarafın da zevkine ve tarzına hitap etmeli. Kadınlar genelde taşlı ve gösterişli modelleri beğeniyor. Bu konuda da imdadınıza çift alyanslar yetişiyor. Kadın ve erkek için ayrı versiyonları bulunan bu yüzükler sayesinde iki taraf da istediğine ulaşabilir. Birbiriyle uyumlu ancak üzerindeki detaylarda farklılık olan bu yüzükler anlaşmazlıkları da ortadan kaldırıyor.

Renk ve materyal seçimi de çok önemli alyanslarda. Sarı mı yoksa beyaz mı daha çok sizin zevkinize hitap ediyor ona göre seçim yapmalısınız. Tabi ergonomik olmasına dikkat edin. Parmağınızı sıkan, terleten yüzükler her zaman canınızı sıkabilir. Rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yüzük seçmek için çok kalın ve ağır yüzüklerden kaçının. Daha ince hafif yüzükler her zaman kullanım kolaylığı sağlar. Sonuçta yüzük her zaman parmağınızda olacak rahatlık çok önemli bir nokta.


Sağlık açısından da daha sade ve detaysız yüzükler seçmenizde fayda var. Parmağınıza temas eden yerlerdeki desenler zamanla canınızı yakabilir. Üzerinde fazla desenler ve oyuntular da temizlik konusunda size sorun çıkartabilir. Bir de şu konuya dikkat edin, seçtiğiniz yüzükler her kıyafetle uyum sağlayacak mı? Spor, klasik ve abiye gibi her tarzla uyum sağlayacak modeller sizin her zaman şık görünmenizi sağlayacak. Yüzük modeline ve rengine karar verdikten sonra geniş bir fiyat araştırması da yapmayı ihmal etmeyin. Zevkinize hitap etmesi kadar bütçenize de uygun olması önemli. Tüm bu konuları göz önünde tutarsanız, kendinize en uygun alyansı seçmenize hiçbir engel olmayacak.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kız İsteme Adetleri

Hangi Duvak Modeli Senin Tarzın

Gelin Takıları ve Fiyatları